גרירת משכנתא

מעוניינים בגרירת משכנתא?

אנחנו הפתרון בשבילכם
לשיחה עם יועץ

מהי גרירת משכנתא?

גרירת משכנתא היא תהליך בנקאי שמאפשר לכם להעביר את המשכנתא מנכס לנכס, בגובה היתרה שנותר לשלם ובאותם תנאים ומסלולים. השיעבוד, שרשום לטובת הבנק להבטחת החזר ההלוואה, עובר מהדירה הקיימת לדירה החדשה.

האם אתם מתכננים להחליף את מקום מגוריכם ומתלבטים אם לגרור את המשכנתא שלכם או לקחת משכנתא חדשה? אנו מסבירים את התהליך של גרירת משכנתא, מתי היא כדאית ואיך לבצע אותה.

כאשר בוחנים את האפשרות של גרירת משכנתא

חשוב לנקוט בצעדים הנכונים

לכן יועץ משכנתאות שלנו הוא הפתרון המושלם

מתי כדאי לבצע גרירת משכנתא?

גרירת משכנתא יכולה להיות פתרון יעיל במקרים רבים, אך חשוב לבחון היטב את כל ההיבטים לפני קבלת החלטה. להלן מספר מצבים נפוצים בהם גרירה עשויה להיות כדאית:

  • שיפור דיור: אם אתם רוצים לשדרג את דירתכם הנוכחית לדירה גדולה יותר, מרווחת יותר או באזור אחר, גרירת המשכנתא הקיימת יכולה לחסוך לכם זמן, כסף וטרחה. במקום לקחת משכנתא חדשה עם תנאים חדשים, תוכלו להעביר את המשכנתא הקיימת עם הריביות והתנאים המוכרים לכם אל הדירה החדשה.

  • רכישת נכס להשקעה: אם אתם מעוניינים לרכוש דירה להשקעה, גרירת המשכנתא יכולה לאפשר לכם להשתמש בהון העצמי שצברתם בדירה הנוכחית לצורך מימון רכישת הדירה החדשה.ייתכן שתצטרכו לקחת הלוואה נוספת קטנה יותר כדי להשלים את מימון הרכישה, אך גרירת המשכנתא תחסוך לכם את הצורך לקחת משכנתא חדשה לכל הסכום.

  • מצב בו קשה למכור את הדירה הנוכחית: אם אתם מתקשים למכור את דירתכם הנוכחית, גרירת המשכנתא יכולה לאפשר לכם לרכוש דירה חדשה מבלי להזדקק למכור את הדירה הישנה תחילה. בדרך זו תוכלו להמשיך לגור בדירה הנוכחית עד למציאת קונה מתאים, תוך התחלת תשלום המשכנתא עבור הדירה החדשה.

אז למה אתם מחכים?
משכנתא הפוכה
צרו איתנו קשר עוד היום - לשיחת ייעוץ, חינם !

חושבים על גרירת משכנתא?

בואו יחד נעשה את הצעדים הנכונים לגרירת המשכנתא שלכם

זה הזמן לצאת לדרך חדשה!

בעזרת שירותי ייעוץ גרירת משכנתאות המקיפים שלנו, תוכל לפתוח את הדלת לחופש כלכלי. צוות המומחים שלנו ילווה אותך בכל שלב בדרך, ויבטיח מסלול מושכל עבור גרירת המשכנתא שלך.

אנו מבינים שבחירת הדרך הנכונה לגרירת משכנתא היא החלטה מרכזית, וזו הסיבה שאנו כאן כדי לסייע לך.

המסירות שלנו למתן תשומת לב אישית לכל לקוח מבטיחה שלא תצטרך להתפשר על פחות מהטוב ביותר.

קח אחריות על העתיד הפיננסי שלך עוד היום ובחר בשירותי ייעוץ גרירת משכנתאות המהימנים והמקצועיים שלנו.

העתיד הפיננסי שלך מתחיל כאן ועכשיו

מתי כדאי לבחור בגרירת משכנתא?

אם תנאי המשכנתא שלכם טובים יותר מאלה שמוצעים לכם כיום, כדאי לשקול לגרור את המשכנתא לדירה החדשה. זה יכול להיות מכיוון שלקחתם את המשכנתא בתקופה של ריביות נמוכות, היו לכם הטבות רגולטוריות או שהתחרות בשוק המשכנתאות הניבה לכם תמהיל משכנתא שחבל לוותר עליו.

איך מבצעים גרירת משכנתא?

התהליך דומה לתהליך לקיחת משכנתא חדשה. התהליך כולל הגשת בקשה ראשונית להלוואה, המצאת חוזה המכירה של הדירה הנוכחית וחוזה הרכישה של הדירה החדשה, הערכת שמאי וכל המסמכים הנדרשים, קבלת אישור עקרוני מהבנק ולבסוף – לאחר שהבנק מאשר, הוא מסיר את השעבוד מהדירה שמכרתם ומעביר אותו לדירה שקניתם.

ליצירת קשר

מכרתם דירה ועומדים בפני רכישת דירה חדשה?

אם אתם נמצאים במצב שמכרתם את הדירה ועדיין לא מצאתם דירה לעבור אליה, יש לכם את האפשרות לפתוח “פיקדון גרירה“. במקרה זה, כספי המכירה יופקדו בפיקדון שיפתח עבורכם, אשר יבטיח זמנית את החזר ההלוואה במקום השעבוד על הנכס שנמכר. כך, ההחזר החודשי במשכנתא ממשיך להיות משולם כרגיל, רק אל הפיקדון. ברגע שתמצאו נכס חדש, הכספים שבפיקדון ישוחררו לטובת מימון רכישת הנכס החדש ובמקום הפיקדון ירשם שעבוד על הנכס החדש.

מה לקחת בחשבון לפני ביצוע גרירת משכנתא?

לפני שאתם מתחילים בתהליך גרירת משכנתא כדאי לכם לבדוק אם תנאי הריבית והמסלולים שתקבלו היום באמת פחות טובים מאלו שיש לכם במשכנתא הקיימת. ובנוסף, לפני שמבצעים גרירת משכנתא חשוב לבחון את כל האלטרנטיבות העומדות לרשותכם. למשל, מיחזור המשכנתא הקיימת ולקיחת משכנתא חדשה תוך פריסה של ההחזרים החודשיים על פני תקופה ארוכה יותר יכולה להניב לכם תשלומים חודשיים נמוכים יותר.

שאלות נפוצות בנושא גרירת משכנתא

נגישות