מה זה משכנתא הפוכה ואיך מונעים גרירת משכנתא?

מה זה משכנתא הפוכה ואיך מונעים גרירת משכנתא?

המאמר הנוכחי בוחן את איך משכנתא הפוכה היא כלי פיננסי שנותן לבעלי בתים למנף את ההון העצמי שלהם עבור הכנסה קבועה או סכום חד פעמי. הוא מתעמק במורכבות של משכנתאות הפוכות, היתרונות שלהן והסיכונים הפוטנציאליים. היצירה מספקת גם תובנות כיצד למנוע עיקול משכנתא, ומעניקה לקורא ידע רב ערך כדי לנווט בעולם המורכב של מימון בתים.

מהי משכנתא הפוכה? הבנת היסודות

משכנתא הפוכה היא מוצר פיננסי המאפשר לבעלי בתים, בדרך כלל קשישים בני 62 ומעלה, להמיר חלק מההון העצמי שלהם במזומן – מסביר לנו יועץ משכנתאות מומחה. בניגוד למשכנתא שבה בעלי הבתים משלמים תשלומים חודשיים למלווה, משכנתא הפוכה מאפשרת לבעל הבית לקבל תשלומים מהמלווה. ניתן לקבל תשלומים אלו בצורות שונות, כגון סכום חד פעמי, תשלומים חודשיים או מסגרת אשראי.

מטרת משכנתא הפוכה היא לספק לקשישים דרך להשלים את הכנסתם מהפנסיה או לעמוד בהוצאות בלתי צפויות מבלי למכור את ביתם. זה יכול להיות מועיל במיוחד עבור אלה שיש להם כמות משמעותית של הון עצמי בבית אך הכנסה מוגבלת. הסכום שניתן ללוות באמצעות משכנתא הפוכה מבוסס על גורמים כמו שווי הבית המוערך, גיל בעל הבית וריביות נוכחיות.

חשוב לציין כי משכנתא הפוכה היא הלוואה שצריך להחזיר וזהו אינו דבר דומה כמו גרירת משכנתא. עם זאת, בניגוד למשכנתא רגילה, ההחזר נדחה בדרך כלל עד שהלווה לא ישתמש יותר בבית כמגוריו העיקרי או ילך לעולמו. בשלב זה, ההלוואה מוחזרת בדרך כלל באמצעות מכירת הבית או איחוד הלוואות, כאשר כל ההון העצמי הנותר עובר ליורשי הלווה או לעיזבונו.

איך עובדת משכנתא הפוכה? התהליך נחשף

משכנתא הפוכה פועלת בכך שהיא מאפשרת לבעלי בתים ללוות כנגד ההון העצמי בבתיהם, כאשר סכום ההלוואה מבוסס על גורמים כמו ערך הבית, גיל הלווה ושיעורי הריבית הרווחים. לאחר אישור ההלוואה, הלווה יכול לבחור לקבל את הכספים בסכום חד פעמי, כתשלומים חודשיים קבועים, או כקו אשראי שיוכל למשוך ממנו בעת הצורך.

בניגוד למשכנתא מסורתית, שבה הלווה משלם תשלומים חודשיים להפחתת יתרת ההלוואה, עם משכנתא הפוכה, יתרת ההלוואה גדלה עם הזמן ככל שהלווה מקבל תשלומים מהמלווה. גם הריבית על ההלוואה מצטברת, אך הלווה אינו חייב בהחזר כל עוד הוא ממשיך להתגורר בבית כמקום מגוריו העיקרי.

ההלוואה מגיעה לפרעון כאשר הלווה אינו משתמש יותר בבית כמקום מגוריו העיקרי, בדרך כלל עקב מעבר למגורים אחר, מכירת הבית או פטירה. בשלב זה יש להחזיר את ההלוואה, או על ידי הלווה או על ידי יורשיהם. ההחזר מתבצע בדרך כלל על ידי מכירת הבית, כאשר תמורת המכירה משמשת להחזר ההלוואה. אם תמורת המכירה עולה על יתרת ההלוואה, יתרת ההון העצמי עובר ללווה או ליורשיו.

איך ניתן למנוע גרירת משכנתא?

ניתן למנוע גרירת משכנתא על ידי תכנון מראש של תהליך רכישת הדירה החדשה. אם אתם מתכננים לרכוש דירה חדשה בעתיד, כדאי להתחיל לחסוך כסף כבר היום. כך, כאשר תגיעו לשלב הרכישה, יהיה לכם מספיק הון עצמי כדי לרכוש את הדירה מבלי צורך לגרור את המשכנתא הקיימת.

אם אתם כבר מחזיקים בדירה, כדאי להעריך את שווי הדירה בעתיד. כך, תוכלו לדעת כמה כסף יהיה לכם זמין לרכישת דירה חדשה, מבלי צורך לגרור את המשכנתא הקיימת.

בנוסף, חשוב לזכור שגרירת משכנתא היא לא האופציה היחידה העומדת לרשותכם. אם אתם מתכננים לרכוש דירה חדשה, כדאי לבדוק גם את האפשרות של לקיחת משכנתא חדשה, ללא גרירה של המשכנתא הקיימת.

להלן מספר יתרונות של לקיחת משכנתא חדשה, ללא גרירה של המשכנתא הקיימת:

  • תוכלו לקבל ריבית נמוכה יותר על המשכנתא החדשה.
  • תוכלו לבחור את תנאי המשכנתא החדשה בהתאם לצרכים שלכם.
  • תוכלו להימנע מהוצאות הנוספות הכרוכות בגרירת משכנתא.

גרירת משכנתא ואיך משיגים הלוואה למסורבים!

אנחנו במרכז הארצי למשכנתאותמשכנתא בקליק, נעניק לכם ייעוץ משכנתא חינם בכל נושא שתצטרכו!

בואו גם אתם להנות מיועצי משכנתאות מוסמכים שיוכלו להסביר לכם את כל המידע אודות משכנתא הפוכה, ייעוץ משכנתא מקצועי, גרירת משכנתא ואיך משיגים משכנתא למסורבים!

אם גם אתם מעוניינים לרכוש נכס בטאבו – חד משמעית שאנחנו זו הכתובת עבורכם ואצלנו אתם תוכלו לקבל ייעוץ לכלכלת משפחה!

צרו קשר והשאירו את הפרטים עוד היום ויועץ משכנתאות מומחה שלנו יצור איתכם קשר בכדי להעניק לכם יעוץ משכנתאות מקצועי.

מאמרים אחרונים

הבנת המושג איחוד הלוואות

הבנת המושג איחוד הלוואות

פוסט זה בבלוג נועד לשפוך אור על הרעיון של איחוד הלוואות, משמעותו בתחום הפיננסי, ההיסטוריה והתפתחותו. הוא יעמיק בתפקידו של יועץ משכנתאות בתהליך וכיצד הם

קרא עוד »
במה תלוי גובה המשכנתא

במה תלוי גובה המשכנתא

במה תלוי גובה המשכנתא? רוכשים דירה חדשה ואינכם מבינים דבר במשכנתא? בואו נפזר את הערפל ונבין בדיוק במה תלוי גובה המשכנתא שתצטרכו לשלם. בסופו של

קרא עוד »
משכנתא לצעירים

משכנתא לצעירים

משכנתא לצעירים: המדריך המושלם לדור החדש בדרך לבית משלהם האם גם אתם מרגישים שהחלום של בית משלכם נראה רחוק מתמיד? אל דאגה, אתם לא לבד.

קרא עוד »

יש לכם שאלה?

מוזמנים ליצור איתנו קשר או להשאיר פרטים למטה!

תחזרו אלינו
נגישות