ריבית משכנתא כל מה שרציתם לדעת

ריבית משכנתא

מהי ריבית משכנתא ואיך היא נקבעת? כולנו מכירים את סוגי המשכנתאות הסטנדרטים שהבנקים מציעים לנו. ריבית משכנתא צמודה, ריבית משתנה לא צמודה, פריים, משכנתא במטבע חוץ. גם את המושגים האלה אנו מכירים, בין אם קראנו או הכרנו אותם בפגישה עם יועץ משכנתאות של הבנק. אבל מה מסתתר מאחורי המושגים המסובכים האלה? במאמר זה תוכלו לצבור ידע שיהווה כוח בבחירת משכנתא.

אז מהי ריבית משכנתא?

ריבית משכנתא היא סכום שמשלם לווה למלווה תמורת סכום כסף שנקבע מראש. ריבית פירושה סכום המשולם הלווה בנוסף לקרן שנקבעה על הריבית משכנתא. מדובר בצורת תשלום על הלוואות, הנקבעת לפי תנודות של אלמנטים פיננסיים כמו תנודות בשקל או בשינויים במחירים לצרכן וכולי. ריבית משכתא קובעת את המחיר שתשלמו על הזמן שפרסתם את ההלוואה, או את המשכנתא והיא תשפיע על ההתנהלות הכלכלית שלכם.

קרן ההלוואה קובעת מהו סכום הכסף שישלם הלווה ונקבעת כתוספת להחזר ריבית משכנתא. לדוגמא: אם אדם בחר משכנתא חדשה של 1,200,000 שקלים ועליו לשלם 7 אחוזים מהקרן, הוא ישלם ריבית בנוסף להחזר הקרן. קרן משכנתא היא סכום כסף הצמוד למדד המחירים לצרכן ומשפיע על ההחזר החודשי שלכם.

כיצד בוחרים מסלול משכנתא עם ריבית טובה?

בחירת מסלול משכנתא נוגעת לריביות הצמודות להלוואה הענקית הזאת. משכנתא חדשה נועדה בדרך כלל לקניית דירה או כל נכס אחר בפעם הראשונה, והיא נגישה לרוכשים באמצעות מסלולים אותם מציעים הבנקים. 

ייעוץ משכנתאות מקצועי וטוב יוכל לנתב את הבחירה שלכם במסלול הנכון על פי הריבית שצמודה לו. 

מסלולי המשכנתא הנפוצים הם מסלול קבוע צמוד או קבוע ולא צמוד, יש משכנתאות בריביות של 5 אחוזים או 5.4 במסלול קבוע צמוד, ויש משכנתאות שאפשר לפרוע מוקדם כדי להוריד את גובה הריבית.

כיצד בוחרים הלוואה בריבית?

לפני שאתם ניגשים לבנק או לכל גוף פיננסי אחר כדי לקבל הלוואה: כדאי להכיר את המסלולים השונים ולדעת להבדלים ביניהם. כמו למשל מסלול משכנתא עם ריבית משכנתא קבועה שתספק לכם בטחון, משום שאינה משתנה ולא מושפעת מהסביבה הפיננסית שלנו. 

כדאי לבחור יועץ משכנתא שיעזור לכם לבחור מסלול טוב, או לפחות להבין מה המשמעות של המסלולים השונים. יועץ משכנתאות מקצועי יוכל ללוות אתכם בבחירת משכנתא, כשהכול נעשה בהתאם למצבכם הכלכלי. 

כאשר מחפשים הלוואה, כדאי לבדוק את לוח הסילוקין. מדובר בטבלה באמצעותה אפשר לראות מה יהיו החזרים של ריבית וקרן על הסכום שלוויתם. הלוח יפרק את הסכום, את הריביות שתצטרכו לשלם, את משך תקופת ההחזר והדרך בה תבצעו את ההחזר. לוח זה עוזר גם ללקוח וגם לגוף הפיננסי לחשב החזרים. 

בחירת מסלול ריבית משכנתא נחון

ישנם מסלולים המספקים שינויים של ריביות משכנתא לפי מצב המשק, ויש כאלה שאינם משתנים. כיום אפשר לבחור מסלולי הלוואות עם נקודות יציאה או ריביות משכנתאות המשתנות כל כמה שנים. בבחירת מסלול משכנתא חשוב לבחור מסלולים שיש בהם כמה שפחות סיכונים, כמו רמות סיכון בינונית עם ריבית משכנתא משתנה, או לבחור מסלול למשכנתא פריים בו אין הצמדה למדד וההחזר החודשי יתבסס על ריבית משכנתא הפריים. בכול מקרה יש תמיד להיעזר ביועצים מומחים שיוכלו לעזור לכם לבחור מסלול משכנתא שתוכלו לעמוד בו בכמה שפחות סיכונים. 

מאמרים אחרונים

תהליך ייעוץ משכנתאות

תהליך ייעוץ משכנתאות

תהליך ייעוץ משכנתאות ומה כדאי שתדעו? ניווט בעולם המורכב לעתים קרובות של משכנתאות יכול להיות משימה לא פשוטה עבור רבים. מאמר זה נועד לפשט את

קרא עוד »
יועץ משכנתא איכותי

יועץ משכנתא איכותי

משכנתא חדשה לבית – איך יועץ משכנתא איכותי יכול לעזור לכם? בעולם שבו מחירי הנדל”ן נמצאים בעלייה מתמדת, הבנת אפשרויות המשכנתא הופכת לדבר מכריע. במאמר

קרא עוד »

יש לכם שאלה?

מוזמנים ליצור איתנו קשר או להשאיר פרטים למטה!

תחזרו אלינו
נגישות